LIITY MYPA juniorit ry:n JÄSENEKSI

LIITY MYPA juniorit ry:n JÄSENEKSI

MYPA juniorit ry:n kevätkokous pidetään toukokuussa. Kaikilla 15 vuotta täyttäneillä seuran varsinaisilla jäsenillä on äänioikeus kokouksessa. Joukkueiden pelaajat ovat automaattisesti seuran jäseniä. Hallitus, joukkueiden toimihenkilöt ja pelaajien vanhemmat voivat liittyä halutessaan jäseniksi. 

Jäsenmaksu vuonna 2015 on 15 euroa.

Yksityiset henkilöt tai yhteisöt, jotka haluavat tukea seuraa ennen kaikkea rahallisella panoksellaan voivat liittyä kannattajajäseniksi. Kannattajajäsenmaksu vuonna 2015 on 50 euroa.

Ainaisjäseneksi voivat hakea henkilöt, jotka ovat tehneet seuralle huomattavia urheilullisia, taloudellisia tai muita palveluksia. Ainaisjäseneksi pääsevät myös kymmenen vuoden 150 euron kertakaikkisen maksun suorittaneet.

Hakeutumisen voi tehdä ilmoittamalla henkilötiedot – nimi, osoite, puhelinnumero ja sähköpostiosoite – sähköpostilla osoitteeseen pirkko.itala@mypa.fi. Seuran tilinumero on FI0817933000002603.

Seuraava hallituksen kokous, jossa hyväksytään uusia jäseniä, pidetään 12.5.2015.

Hallitus